• ółążść‡

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

II  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Bardzo dziękuję parafianom z ul. Tetmajera za posprzątanie kościoła i ofiarę złożoną na cele liturgiczne. Serdeczne "Bóg zapłać"!.

Wyjątkowo w czwartek od godziny 1745 o posprzątanie świątyni proszę kolejne osoby tym razem mieszkające przy ul. Wyspiańskiego - rodziny: Dziub, Łabuda, Kupczak Łączkowski, Zamora, Koclęga, Sołtysik, Stelmach, Klisiak. W czasie Wielkiego Postu      nie ozdabia  się  kościoła kwiatami.Planowaną kwotę na kwiaty można przekazać p. Annie Gajek.

2. Ofiary na kwiaty do ołtarzy Wielkiego Tygodnia i Grobu Pańskiego składamy do puszki przy krzyżu przeznaczonym do adoracji.

3. Dzisiaj po Mszy św.  o godz. 1100 nabożeństwo  Gorzkich  Żali. Serdecznie  zapraszam do  wspólnej  modlitwy.

4. Od piątku rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. W piątek Mszę św. o godz. 1700 odprawi bp Andrzej Przybylski. Po Mszy św. poprowadzi nabożeństwo Drogi  Krzyżowej na Kalwarii. Sedecznie zapraszam do wspólnej modlitwy!

5. W sobotę dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Dlatego proszę, aby osoby korzystające zwykle ze spowiedzi w pierwszy piątek skorzystały ze spowiedzi św. w sobotę. Od godz. 1100 odwiedziny chorych w domach. Bardzo proszę o zgłaszanie w zakrystii chorych, którzy pozostają w domach, ale pragną przed Świętami skorzystać ze spowiedzi i przyjąć Komunię św.

6. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na cele inwestycyjne. Po południu o godz. 1500 modlitewne spotkanie KŻR połączone z odmówieniem Koronki i Różańca świętego. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy!

7. Zachęcam do czytania tygodnika katolickiego "Niedziela". W tym numerze m.in. "Post uśmierza wady" oraz "Misyjne serce Polski" o Centrum Formacji Misyjnej przygotowujących polskich misjonarzy duchownych i świeckich.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień...

Zawiercie - Blanowice, 25. lutego 2024r.

ks. Robert Rajczyk

czwartek,