• ółążść‡
Wyszukiwanie
 

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

XXV niedziela zwykła w ciągu roku

 

1. Bardzo dziękuję parafianom z ulicy Przyjaźni za posprzątanie kościoła i kwiaty do dekoracji ołtarzy. Serdeczne "Bóg zapłać"!.

    W najbliższą sobotę od godziny 900 o posprzątanie świątyni proszę kolejne osoby mieszkające przy ul. Przyjaźni: od rodz. Kalita do rodz. Maciążek

 

2. Bardzo dziękuję osobom, które rozniosły do rodzin naszej parafii zaproszenia na uroczystość odpustową św. s. Faustyny. 

 

3. Jutro w Bazylice w Zawierciu będą obecne Relikwie nowych błogosławionych męczenników: Wiktorii i Józefa Ulmów oraz ich dzieci. Program jest wywieszony w gablocie w przedsionku kościoła.

  

4. W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii: św. Wacława - patrona Abpa Metropolity; Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; św. Hieronima - autora Wulgaty, czyli przelładu Pisma Świętego na język łaciński.

 

5. W przyszłą niedzielę /1. października/ na Mszę św. o godz. 1100 serdecznie zapraszam Wszystkich Parafian i Gości na Uroczystość Odpustową ku czci św. Siostry Faustyny. Mszę św. wraz z procesją odprawi i słowo Boże wygłosi ks. Marian Szczerba, kanclrz Kurii Metropolitalnej. W czasie tej Mszy św. zaśpiewa Schola Liturgiczna "DOMINE IESU", która też będzie rozprowadzać swoją drugąpłytę z muzyką religijną pt. DROGA.

 

6. Dzieci rzygotowujące się do I Komunii Świętej i młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami przychodzą na Mszę św. Odpustową. W czasie tej Eucharystii będą poświęcone i rozdane różańce dla dzieci oraz książeczki dla młodzieży z klasy VI rozpoczynającej przygotowania do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

 

7. W gablocie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej znajduje się nowy numer parafialnego konta bankowego. Dziękuję za wszelkie ofiary przeznaczane na cele parafialne.

 

8.  W zakrystii są przyjmowane intencje mszalne na przyszły rok kalendarzowy.

 

9.  Zachęcam do czytania tygodnika katolickiego "Niedziela". W tym numerze m.in. "Czy mamy się bać Boga?" 

 

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień...

 

Zawiercie - Blanowice, 24. września 2023r.       

                                                                 

  ks. Robert Rajczyk

      proboszcz

Dzisiaj jest

piątek,
29 września 2023

(272. dzień roku)

Święta

Piątek, XXV Tydzień zwykły
Rok A, I
Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

Licznik
Liczba wyświetleń:
528015
Statystyki

Brak własnych statystyk

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego