WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA  WIELKANOCNA

1. Bardzo dziękuję parafianom z ulicy Przyjaźni za posprzątanie kościoła i ofiarę złożoną na dekoracje liturgiczne i kwiaty. Serdeczne „Bóg zapłać!” W sobotę od godz. 900 o posprzątanie świątyni proszę kolejne osoby z naszej Parafii, tym razem mieszkające przy ulicy Przyjaźni:  od rodziny Swat do końca ulicy oraz rodziny mieszkające przy ul. Wygon.

1. Dziękuję naszym Parafiankom za troskę o kwiaty i krzewy przy kościele i plebanii. Serdeczne "Bóg zapłać!"

1. Dzisiaj  - Niedziela Dobrego Pasterza. Po Mszy o godz. 900 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.

1. We wtorek - uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, jednego z głównych patronów naszej Ojczyzny.

5. W czwartek - święto św. Marka Ewangelisty.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 900 będzie spotkanie dla dzieci, które w zeszłym roku przyjęły Pierwszą Komunię Świętą i ich rodziców. Zapraszam!

7. Zachęcam do czytania tygodnika katolickiego "Niedziela". W świątecznym numerze m. in.: "Póki wierzę, nic mnie nie złamie" - świadectwa znanych osób o tym, jak w obliczu narastających ataków na wierzących zachować odwagę bycia katolikiem oraz "Po co nam ciało w niebie?" .

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień...

Zawiercie - Blanowice, 21. kwietnia 2024r.

ks. Robert Rajczyk

26 kwietnia 2024